Právě se nacházíte:

Nultý bod již podeváté

V červenci proběhne již devátý mezinárodní festival Nultý bod, který každé léto do Prahy přiváží domácí i mezinárodní divadelní soubory, které ve své tvorbě přesahují umělecké žánry. Jako každý rok, i letos bude festival ve znamení letní atmosféry, divadla, společného setkávání a zastavení se v příjemných letních podvečerech v Divadle v Celetné.  K této již tradiční lokaci přibydou také nová místa – 25 hodinová performance Momentum od souboru Tantehorse bude k vidění u nově otevřené Werichovily vily a improvizace španělské performerky Lali Ayguadé proběhne u instalace Titáni (autorky Emilie Benes Brzezinski) u Musea Kampa. Festival Nultý bod nabídne divákům svůj program mezi 17. a 23. červencem 2017.  

„Letošní ročník opět nezůstává u obvyklého a překračuje vlastní horizonty. Objevujeme také nové lokace: okolí Musea Kampa a budovu Divadelního ústavu a těšíme se, že i v budoucnu budou součástí naší programové nabídky," říká Ludmila Vacková, ředitelka festivalu.
Devátý ročník festivalu zahájí německý tvůrce a fotograf Volker Gerling s představením Portraits in Motion, které bylo uvedeno na festivalu Edinburgh Fringe. Do Prahy se vrátí španělský tanečník a choreograf Daniel Abreau s projektem Cabeza, které balancuje na hranici mezi vizuálním divadlem, tancem a instalací. Severskou tvorbu v programu zastoupí Bára Sigfúsdottir, která představí své sólo The Lover. Z divadelního prostředí zavede Lali Ayguadé diváky ke vstupu do Musea Kampa, kde se ponoří do své třicetiminutové improvizace. V programu nebudou chybět ani zástupci české umělecké scény – na pomezí výstavy a divadla Fragmenty milostných obrazů od Spitfire Company a dvacetipětihodinová butóh performance dvou tanečnic Miřenky Čechové a Sabine Seume, Momentum od Tantehorse.
Petr Boháč, dramaturg festivalu dodává: „Letošní rok je zaměřen na reflexi časového okamžiku, co znamená pro náš uspěchaný každodenní život. Volker Gerling nahlíží okamžik díky intimnímu vyprávění pomocí fotografické techniky flipbook, Miřenka Čechová a Sabine Seume ve dvacetipětihodinovém maratonu zkouší čas zpomalit a nahlédnout jako plynutí, Spitfire Company jej fragmentarizují a objevují jako obrazy milostného dialogu a v neposlední řadě Bára Sigfúsdottir vystavuje své tělo v úzkém vztahu přírody, zániku a zrození."

Více informací k programu zde.

http://www.tanecniaktuality.cz